ПШЕНИЦЯ, СОРТ — АРАБАТКА

Арабатка
Пшениця м'яка озима

Оригінатор:
Товариство з обмеженою відповідальністю НВФ "Дріада, ЛТД"

Сорт знаходиться на державному випробуванні з 2016 року.

Біологічні особливості:
Сорт степового екотипу, інтенсивний, середньостиглий. Тривалість вегетаційного періоду ярої форми 98-113 діб, озимої форми на рівні стандартних сортів у т.ч. протягом 35-40 діб відбувається налив зерна, посухостійкість вище середньої, стійкість до вилягання висока. Висота рослин 75-95 см. колос білий, не опушений, безостий з остювидними відростками 15-20 мм, довжина 8-10 см, середньої щільності, циліндричний. Зерно червоне, маса 1000 зерен до 40 г і вище.

Для сорту характерний більш рівномірний розподіл накопичення сухої речовини за фазами наливу зерна. При цьому цей сорт може ефективно використовувати сприятливі умови (зрошення) для наливу зерна в кінці вегетації. У порівняні зі стандартними сортами не уражується летючою та твердою сажкою. Має високу стійкість до бурої і стеблової іржі борошнистої роси, підвищену стійкість до шведської та гессенської мухи.

Господарські властивості:
За даними конкурсного сортовипробування сорт Арабатка в ярій формі при урожаї стандарту Недра на зрошенні 3,86 т/га мав додаток 0,46 т/га. При осінній сівбі за оптимальних строків посіву урожай сорту Арабатка був на рівні стандарту Міссія одеська, а при пізніх строках сівби (друга декада жовтня- друга декада листопада) на зрошенні додаток врожаїв порівнянні зі стандартом був 0,62 т/га. Максимальний урожай зерна в дослідах складав 8,1 т/га при зрошенні.

За основними ознаками якості сорт Арабатка відноситься до сильної пшениці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ