СОНЯШНИК, СОРТ — УНІВЕРСАЛ

Універсал
Соняшник однорічний

  Оригінатор.  ТОВ Науково – виробнича фірма «Дріада, ЛТД» (м. Херсон). Занесений до переліку сортів рослин , перспективних для поширення в Україні у 2012 році. 

  Господарські та біологічні характеристики. Новий ранньостиглий  сорт соняшнику, відноситься до  середньоранній групі. Вегетаційний період 107-110 днів. Олійність 43- 45%. Сорт  стійкий до  заразихи та несправжньої борошнистої роси, іржі. Відноситься стійким до гнилі.  Семена не обсипаються при переростанні.  За роки конкурсного дослідження середня врожайність  сорта становить 2 т/га, що на 10% вище за стандарт. Особливо доцільно  використовувати сорт  в регіонах з виродженим дефіцитом вологозабезпеченості (південих та південно – східних  областях України). При достатньої кількості волгозабеспеченності посівів сорт може давати крупноплодне насіння. 

  Апробаційні ознаки. Висота стебла 165-180 см, кошик опуклий. При достатньої кількості волгозабеспеченності маса 1000 сім’янок  перевищує 100 г ( досягає до 150г.) 

  Агротехнічні вимоги. Перевага сорту Універсал  у ранніх строках посіву. Оптимальна густота у зоні Південної степи 25-30 тис. Рослин на га, при достатньої вологозабезпеченості 37-42 тис. рослин/га.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *