ПШЕНИЦЯ, СОРТ — КІРЕНА

Кірена
Озима м'яка пшениця

Оригінатор:
Науково-виробнича фірма „Дріада". Сорт внесений в Перелік сортів рослин перспективних для поширення в Україні у 2010 році.

Біологічні особливості:
Ранньостиглий. Зимостійкість, посухо- і жаростійкість висока. Характеризується польовою стійкістю до бурої іржі, борошнистої роси, летючої сажки, септоріозу, фузаріозу колосу. Має високу стійкість до вилягання та осипання зерна.

Господарські властивості:
Сорт Кірена має універсальні властивості, може використовуватись як в неполивному землеробстві по різних попередниках, так і в умовах зрошення. Урожайний потенціал сорту високий - понад 100 ц/га, гарантована прибавка 10-15 ц/га.

Хлібопекарські показники зерна відмінні. Сорт відноситься до сильних пшениць. Вміст білка в зерні понад 14%, клейковини більш 30 %, ІДК 70, об'єм хліба >1100 мл.

За вмістом білка в зерні, вмістом клейковини в борошні, якістю клейковини, силою борошна, хлібопекарськими якостями Кірена не поступається кращім вітчизняним та закордонним сортам, таким як: Альбатрос одеський, Актер, Дріада 1, Запорука, Косовиця, ПАЛПИЧ та ін.

Агротехнічні вимоги:
Сорт Кірена має високий урожайний потенціал, але разом з тим забезпечує високі і сталі урожаї на середніх і низьких агрофонах. Рекомендується вирощувати по різних попередниках у всіх екологічних зонах України. Норма висіву 4,5-5,0 млн. схожих насінин на гектар в оптимальні для кожної зони строки, при пізніх строках норму висіву треба збільшити до 5.5-6.0 млн. схожих насінин на гектар.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ