ПШЕНИЦЯ, СОРТ — КЛАРІСА

Кларіса
Сорт пшениці дворучки

Оригінатор:
НВФ „Дріада, ЛТД”. Сорт внесений до державного реєстру сортів рослин України з 2014 року.

Біологічні особливості:
Сорт степового екотипу, інтенсивний, середньостиглий. Тривалість вегетаційного періоду ярої форми 98-113 діб, озимої форми на рівні стандартних сортів у т.ч. протягом 35-40 діб відбувається налив зерна, посухостійкість вище середньої, стійкість до вилягання висока. Висота рослин 75-95 см.

Для сорту характерний більш рівномірний розподіл накопичення сухої речовини за фазами наливу зерна. При цьому цей сорт може ефективно ви-користувати сприятливі умови (зрошення) для наливу зерна в кінці вегетації. У порівняні зі стандартними сортами не уражується летючою та твердою сажкою. Має високу стійкість до бурої і стеблової іржі борошнистої роси, підвищену стійкість до шведської та гессенської мухи.

Апробаційні ознаки:
Різновид Lutescens – колос білий, не опушений, безостий з остевидними відростками 15-20 мм, довжина 8-10 см, середньої щільності, циліндричний, у верхній частини колоса 4 колоски зближені. Зерно червоне, середнє, овальне, борозенка вузька, мілка, маса 1000 зерен до 40 г і вище. Колоскова луска яйцевидно-ланцетна, довжиною 1 см, шириною 0,5 см, нервація виражена середньо. Зубець середній, тупий, трохи зігнутий у бік плеча. Плече середнє, знизу колоса скошене. Кіль добре проявлений. Кущ прямостоячий, опушення листків слабе, восковий наліт у фазі кущіння проявляється слабо, колір листа світло-зелений.

Господарські властивості:
За даними конкурсного сортовипробування сорт Кларіса в ярій формі при урожаї стандарту Харківська 30 на зрошенні 3,86 т/га мав додаток 0,56 т/га. При осінній сівбі за оптимальних строків посіву урожай сорту Кларіса був на рівні стандарту Одеська 267, а при пізніх строках сівби (перша-друга декада жовтня) на зрошенні додаток врожаїв порівнянні зі стандартом був 0,36 т/га. Максимальний урожай зерна в дослідах складав 8,7 т/га при зрошенні.

За основними ознаками якості сорт Кларіса відноситься до сильної пшениці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ