САФЛОР, СОРТ — ЛАГІДНИЙ

Лагідний
Сорт сафлору красильного

Оригінатор:
Інститут олійних культур НААН, ТОВ Науково-виробнича фірма «Дріада, ЛТД». Внесений до Реєстру сортів рослин України з 2011року, рекомендується для вирощування на півдні України.

Біологічні ознаки:
Висота рослин до 92см. Вегетаційний період – 110 днів. Квітки рослини сорту червоно-оранжеві. Рослина має закруглені верхні листя без зазублення по краю листкової пластинки. Колючки відсутні, тільки в окремі дуже посушливі роки може спостерігатися наявність колючок по одній на кожному листку, які огортають кошик. Листя звичайного зеленого кольору має цільнокрайну листкову пластинку. Сорт стійкий проти фузаріозу та іржі, придатний до механізованого збирання. Олійність насіння - 30%, маса 1000 шт. насінин – 46г.

Господарські ознаки:
Сафлор Живчик не боїться приморозків, тому сіяти його необхідно якнайраніше в строки на рівні з яровими зерновими, або льоном олійним. Посів може бути суцільний, вузькорядний, або широкорядний. Густота стояння рослин із міжряддями 45 см – 280 тис. шт./га, з міжряддями 70см -240 тис. шт/га. Врожайність сорту в сортовипробуванні - 1,6 т/га. Насіння сафлору може бути застосовано для отримання натуральних барвників, а також як сировину для виготовлення їстівної олії та на корм птахам. За загальними показниками якість насіння та олії сафлору не відрізняється від насіння та олії соняшнику, крім значного вмісту інуліну та більшої лушпинності насіння.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ