ЯЧМІНЬ, СОРТ — СТАЛКЕР

Сталкер
Ячмінь для умов екстремальної посухи

Оригінатор:
Селекційно – генетичний інститут УААН. Занесений до Реєстру сортів рослин України з 1997 року. На зерно.

Господарські властивості:
Урожайність у виробничих умовах до 70-75ц/га з прибавками врожаю над поширеними сортами Одеський 151 і Прерія 5-8 ц/га. Висока посухостійкість обумовлена генетично контрольним показником СОД –s2 посухо-, соле-, та кисло стійкості, який дає перевагу над іншими сортами в екстремальних умовах посухи. Стійкість до смужкового гельмінтоспоріозу й твердої сажки. Добра озерненість колоса (16-26 зерен у колосі).Велике зерно (маса 1000 зерен 50-55 г). Скоростиглий. У виробничих умовах України в степовій і лісостеповій зонах за порушених технологій вирщування по весняному обробітку грунту давав найвищі врожаї серед зернових колосових культур – до 51-53 ц/га. Разом з сортом Адапт є кращим сортом України для несприятливих умов вирощування.

Апробаційні ознаки:
Різновидність nutans. Колос дворядний, середньої довжини (7-9 см), підвищеної щільності, неламкий, звужується до вершини, солом’яно –жовтий. Колоскова луска тонка, вузька, без опушення. Кущ напіврозлогий. Лист без опушення без опушення, вузький, темно-зелений. Висота рослин 75-100 см. Зерно велике, жовте, видовжено –овальної форми.

Агротехніка:
Звичайна для зони вирощування. Протруєння насіння препаратом Вітавакс 200 ФФR забезпечує повний захист рослин від хвороб і підвищення врожаїв.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ